Zulx

Dovolená

Výhody bydlení v mobilních domech


Hodně lidí si myslí, že bydlení v panelákovém bytě je nějaká velká výhra. Prostor tam je malý, ceny jsou obvykle poměrně vysoké a co se týče soukromí, také to není žádná sláva. Vždyť v panelácích lze slyšet dopad špendlíku na podlahu, natož pak běžně vedený rozhovor. Vlastnit rodinné stavení je tak v mnoha ohledech daleko lepší, ale zároveň dražší. Určitým kompromisem může být mobilní dům, ve kterém najdete jednak dostatečné množství soukromí a jednak ho můžete pořídit za slušnou cenu. A to i když si koupíte nejmodernější verzi.

mobilheim


Teplo i v mrazech


Vzhledem k tomu, že jsou mobilní domy nové generace postaveny tak, aby byly energeticky co nejméně náročné, je bydlení v nich daleko lacinější než v běžných typech obydlí. Moderní tepelná i zvuková izolace jsou důvodem, proč je i ve standardním novém mobilním domě příjemné klima i ticho. V mrazivých dnech se tak nebudete muset doma třást zimou a zároveň nedáte majlant za vytápění.


Dostatečné rozměry


Je možné, že se vám bude mobilní dům při pohledu z venku zdát až příliš malý na to, aby v něm mohla žít klasická rodina, ale nenechte se mýlit. Výrobci nových modelů při navrhování dbali hlavně na pohodlí pro rodiny s dětmi. Proto je interiér těch nejlepších typů zhruba stejně tak velký jako třeba v bytech panelákových. Mnohdy mohou být dokonce i o něco rozměrnější. Výhodné také je, že součástí mobilních domů je už vybavení, které si samozřejmě zaplatíte, ale nemusíte ho nikde shánět nebo pracně přenášet. Může se to zdát sice jako drobnost, ale mnoha lidem, kteří žádné vybavení nemají, toto může pomoci.

mobilní dům


Využití


Nejen k bydlení jsou však mobilní domy vhodné. Využít je můžete všelijak. K rekreaci nebo naopak k práci. Mohou sloužit i jako alternativa zahradních domků. V takovém případě však zbytečně neutrácejte za nejmodernější typ, ale kupte si starší bazarovou verzi, která bude sloužit stejně dobře a nebude vás stát tolik financí.