Zulx.cz

Online magazín
Technika

Kam letos na dovolenou?

Pokud se chystáte na dovolenou, Baleárské ostrovy jsou velmi oblíbenou a vyhledávanou turistickou destinací. Nejspíše to bude třemi sty slunečnými dny v roce a nádhernými plážemi, olemovanými průzračným mořem. Hlavním a zároveň i nejlidnatějším městem je Palma de Mallorca, ve kterém najdete skutečně na každém rohu nějakou pěknou palmu.
moře u Ibizy

Kromě historických památek, kostelů a muzeí v něm můžete navštívit nekonečné množství kaváren, restaurací a trhů, kde se prodává všechno, po čem by mohlo turistovo srdce zatoužit. Jestli hledáte spíše aktivní dovolenou, kromě plavání si na ostrovech užijete potápění, šnorchlování či windsurfing a golf. Baleárské ostrovy provozují skutečně kvalitní golfová hřiště. Lákavá je i možnost pěších výletů po horských stezkách. Nebo vyjížďky na kolech či putování po ostrovech na koních.


Cala Mandia


Mallorca – největší z ostrovů, který je v centru turistického zájmu a proto je i více komerčně orientován než zbývající ostrovy.
Ibiza– spojení bílého písku, modravé vody a taneční hudby učiní každou noc, kterou strávíte na tomto ostrově, nezapomenutelnou. Každý večer se tu koná minimálně jedna velká plážová párty.
Formentera– ostrov, který se neobjevuje v nabídkách cestovních kanceláří a přesto na něm existuje několik míst, kde se můžete ubytovat. Pokud máte rádi luxus, přímo na pláži najdete hotel Insotel Club Formentera Playa, který poskytuje sportovní vyžití přímo v jeho areálu.
přístav ve Španělsku

Cabrera
– ostrov s křišťálově čistou vodou, která umožňuje viditelnost až do hloubky třiceti metrů, je rájem pro potápěče. Pod vodou se mohou těšit na barracudy, chobotnice a murény, které se tu vyskytují v hojném množství.
Menorca – ostrov, který leží mimo hlavní zájem turistického ruchu. Pokud ale hledáte klid a možnost poznávat místní obyvatele, jeďte letos na Menorcu. Ostrov se pyšní městem Ciutadella, který byl prohlášen za národní kulturní památku, nebo poutním místem Monte Toro.

Kam letos na dovolenou?
4.3 (85%)4