Zulx

Dovolená

Cestování do Chorvatska může být docela snadné

Proč je vlastně Chorvatsko stále tak oblíbenou destinací českých turistů? Dříve to bylo zejména proto, že se jednalo o jednu z nejlevnějších dovolených, které byly k dispozici. Dnes už však ta cena není tak rozhodující, přesto zde jezdí stále velké množství lidí. Jedná se prostě o oblíbenou destinaci, která je poměrně blízko, tudíž je cestování do Chorvatska poměrně nenáročné.

pláže

Jaký typ dopravy je tedy nejvhodnější?

Letecky se tato destinace opravdu http://www.infoabsolvent.cz/Temata/ClanekAbsolventi/8-8-55 nevyplatí. Vzhledem k tomu, že je poměrně blízko, letecky by se vám dovolená zbytečně výrazně prodražila. Pokud byste ovšem nenarazili na výhodné letenky last minute. Musíte však připočítat cestu také na letiště. V ČR lze odletět z Ostravy, Brna či z Prahy. Jestliže tak nebydlíte v žádném z těchto měst, počítejte další dopravu právě na letiště.

Cestování autem je poměrně pohodlné. Na cestu se však musíte dostatečně připravit. Ať už jedete do jakékoliv destinace, je potřeba si zjistit, jaká povinná výbava platí v které konkrétní zemi. Rovněž je potřeba nastudovat cestu, dodržovat rychlostní limity na jednotlivých silnicích a opravdu dbát na pravidla silničního provozu. Abyste se po návratu z dovolené nedivili, kdyby vám poštou dorazila pokuta kvůli překročení rychlosti v té a té zemi. Před samotnou cestou je potřeba se pořádně vyspat a je vhodné, aby cestovali minimálně dva řidiči, kteří by se v případě únavy prostřídali.

autobus

Cestování autobusemje pohodlné. Autobusy již nabízejí opravdu perfektní komfort. Jedná se o moderní vozy, které jsou vybavené klimatizací, toaletou, bezpečnostními pásy, polohovatelnými sedadly, WiFi, USB porty na dobíjení telefonů/počítačů/tabletů, či LCD obrazovkou na promítání filmů. Nemusíte si tak dělat starosti s nastudováním trasy, s nevyspáním a z podobných záležitostí. Jednoduše si pohodlně sednete do autobusu a necháte se odvézt na místo. Cenově jsou autobusy velice dostupnou variantou.